Naše vína

Víno s príbehom

Naše víno sa rodí vo vinici a zreje v kvevri. Na prvom mieste je u nás kvalita hrozna. Bohatstvo prírody, jedinečnosť postupov pri výrobe a naša práca sa odzrkadľuje vo výslednom produkte.

pinot noir

Predstavujeme Vám našu prvotinu Pinot Noir ročník 2022 alias v našich končinách Rulandské Modré. Hrozno pochádza z vinohradu obce Dubník.
Maceroval v kvevri na šupkách približne 4 týždne vo dvoch kvevrách súčasne. Po ukončení kvasného procesu sme prečerpali celý obsah aj so šupkami do jednej spoločnej kvevri. Následne sme kvevri úplne uzavreli a otvorili sme ju až o 5 mesiacov. Fľašovanie prebehlo gravitačne, bez pridania síry.

Cena 20 EUR

 

Vyberáme z odborného hodnotenia:

„Víno krásne vykvasené úplne do sucha s vysokým obsahom alkoholu, a na ročník nezvyčajne vyšším obsahom celkových kyselín.
Opisované vlastnosti predestinujú toto víno na možnosť, že ostane naďalej zdravé, a proces starnutia bude viacročný aj napriek tomu, nebolo ošetrené oxidom siričitým. Pri zbere hrozno malo cukornatosť 23° a výsledkom je suché víno s obsahom 13,7% alc.“

Cabernet Sauvignon

Do ponuky sme zaradili Cabernet Sauvignon ročník 2022. Mušt mal pri zbere 24° cukornatosť. Po 6 týždňovej macerácii na šupkách, sme kvevri uzavreli a nechali sme víno so šupkami zrieť ďalších 7 mesiacov. Vzniklo krásne ľahké víno, ktoré vykvasilo úplne do sucha s alkoholom 13,5 % .
Časť vína sme nafľašovali a zvyšné ešte zreje v kvevri.

Cena 20 EUR

 

Tento rok máme v kvevri biele odrody. Tramín červený a Ryzlink Rýnsky.

Nahliadnite k nám

Scroll to top